شیراز، بلوار امیرکبیر، بعد از پلیس راه بوشهر، امداد خودرو شیراز مهر
09170005750

استفاده بهینه از کولر خودرو

 

 

همه ساله فصل گرما یعنی بهار و تابستان که آغاز می گردد، استفاده از کولر خودرو نیز شروع می شود. این باور که استفاده از کولر خودرو مصرف سوخت آن را افزایش می دهد، غلط است. حتی بر عکس عدم استفاده از کولر در گرمای زیاد است که می تواند به خودرو آسیب وارد کند. گرمای شدید می تواند تاثیرات منفی هم روی راننده و سرنشینان و هم روی خودرو داشته باشد. بنابراین در هنگام گرما حتما از کولر استفاده کنید. اما در این مقاله از وبسایت امداد شیراز، متخصص در حمل خودرو شیراز، نکته هایی برای استفاده بهینه از کولر خودرو را یادآور می شویم.

 

استفاده بهینه از کولر خودرو

 

از سالم بودن کولر مطمئن شوید

قبل از روشن کردن کولر، از سالم بودن آن اطمینان پیدا کنید. فشار گاز کولر و فیلتر تصفیه هوا را بررسی کنید و در صورت نیاز آن ها را تمیز، تعمیر یا تعویض کنید. اگر خرابی آن ها جدی است، حتما به تعمیرگاه های مجاز و مراکز معتبر مراجعه کرده و خرابی آن را برطرف کنید.

 

خودرو را زیر نور آفتاب پارک نکنید

تا جایی که می توانید خودروی خود را زیر نور خورشید قرار ندهید و برای پارک آن حتما یک جای سایه دار را پیدا کنید. اما اگر چاره ای جز پارک کردن در نور خورشید نداشتید، بعد از سوار شدن و روشن کردن خودرو، ابتدا شیشه ها را پایین بکشید و تهویه را روشن کنید. پس از چند دقیقه اقدام به روشن کردن کولر کنید. این کار موجب عوض شدن هوای داخل خودرو خواهد شد.

 

ابتدا سیستم تهویه را روشن نکنید

هرگز پس از وارد شدن به خودرو سیستم تهویه را روشن نکنید. این کار باعث می شود که سیستم تهویه از خود گاز بنزین تولید کند که بسیار خطرناک است. همانطور که گفتیم ابتدا شیشه های خودرو را پایین بکشید و بعد از چند دقیقه که هوای خودرو عوض شد، سیستم تهویه را روشن کنید.

 

از دکمه گردش هوا استفاده کنید

دکمه گردش هوا در کولر که در اغلب خودرو ها وجود دارد باعث می شود که هوای داخل کابین به خارج از آن منتقل شود. هنگام انجام تنظیمات کولر خودرو حتما این دکمه را نیز بزنید، چرا که موجب می شود هوای داخل خودرو سریع تر خنک شود و در نهایت استفاده ی بهینه ای از کولر داشته باشید.

 

چطور کولر را روشن کنید

اما چطور باید به صورت درست و اصولی کولر را روشن کنید. در حالی که دور موتور پایین است، کولر را با بالاترین سرعت روشن کنید تا هوای گرم درون خودرو تخلیه شود. سپس سرعت آن را کم کرده و اجازه دهید کولر کار کند. سعی کنید از سرعت کم کولر استفاده کنید، چرا که سرعت های بالا مصرف سوخت بیشتری دارند.


از کولر خودرو مراقبت کنید

و اما مراقبت از هر وسیله ای مهم ترین موضع برای سالم ماندن و درست کار کردن آن است. از کولر خودرو نیز باید به درستی مراقبت کنید و فیلتر آن را مرتبا بررسی کرده و تمیز کنید. کولر خودرو محل رشد بسیاری از قارچ ها، میکروب ها و کپک هاست و تمیز کردن فیلتر آن موجب جلوگیری از رشد آن ها خواهد شد.

 

 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر