شیراز، بلوار امیرکبیر، بعد از پلیس راه بوشهر، امداد خودرو شیراز مهر
09170005750

بهترین زمان تعویض روغن موتور خودرو

 

 

روغن موتور در خودرو موجب می شود تا اجزای متحرک موتور، اصطکاک و فرسودگی پیدا نکنند. اگر از روغن برای موتور خودروی خود استفاده نکنید، موتور خودرو از کار می افتد و خودرو روشن نمی شود. یکی از مسائل مهم در رابطه با خودرو تعویض روغن موتور آن است. اما آیا می دانید چه زمانی باید روغن موتور خودروی خود را تعویض کنید؟ یا به عبارت دیگر بهترین زمان تعویض روغن موتور خودرو چه موقع است؟ در ادامه به بررسی این موضوع که چطور باید بفهمیم که روغن موتور خودرو نیاز به تعویض دارد، خواهیم پرداخت.

 

بهترین زمان تعویض روغن موتور خودرو

 

زمان تعویض روغن خودرو

هنگامی که خودرو را روشن می کنید و موتور شروع به فعالیت می کند، روغن موتور نیز همزمان با آن شروع به تجزیه شدن خواهد کرد. این تجزیه تا جایی ادامه پیدا می کند سطح روغن موتور کم شده و چراغ چک روشن می شود. در این زمان است که شما باید نسبت به تعویض روغن موتور خودرو اقدام نمایید.

پس نشانه های زمان تعویض روغن موتور خودرو به صورت زیر می باشند:

  1. سطح روغن کاهش پید می کند
  2. چراغ چک روشن می شود.

اما بهترین زمان برای تعویض روغن موتور خودرو رسیدن به این نشانه ها نیست. بهترین زمان خودرو قبل از رسیدن به این نشانه هاست. در ادامه بیشتر در این رابطه توضیح می دهیم.

 

بهترین زمان تعویض روغن خودرو

اطلاع از زمان تعویض روغن موتور خودرو بستگی به مسافت طی شده و زمان ماندن روغن در داخل کارتر موتور دارد. به طور معمول اکثر تولید کنندگان خودرو توصیه می کنند که سالی یک بار و یا پس از هر 12000 کیلومتر روغن موتور خودرو را تعویض کنید. البته اگر خودروی شما در شرایط سخت تری قرار دارد و حسابی از آن کار می کشید، طبیعتا باید زودتر این کار را انجام دهید.

باید توجه داشته باشید که چنانچه در هوای سرد به دفعات زیاد استارت می زنید و یا در مسیرهای پر ترافیک زیاد حرکت می کنید، باید زمان تعویض روغن موتور خودرو را جلوتر بیندازید.

 

نحوه تعویض روغن موتور خودرو

تعویض روغن موتور خودرو بسیار ساده است و خودتان نیز به راحتی می توانید آن را انجام دهید. به این صورت که:

  1. موتور را خاموش کرده و 5 دقیقه صبر کنید.
  2. میله تراز روغن در کاپوت را بردارید و با یک پارچه ی تمیز روغن آن را پاک کنید.
  3. سطح روغن را با فرو بردن میله تراز تا انتهای مخزن چک کنید. این کار برای اطلاع از این است که چقدر روغن باید اضافه کنید.
  4. روغن را اضافه کنید. به این صورت که درپوش فیلتر روغن را برداشته، مقداری روغن درون آن بریزید و منتظر بمانبد تا روغن به انتهای آن برسد.
  5. دوباره سطح روغن را چک کنید و اگر نیاز بود دوباره روغن اضافه کنید. دقت داشته باشید که بیش از اندازه روغن نریزید.

 

امداد شیراز ارائه دهنده ی خدمات حمل خودرو در شیراز با بهترین قیمت و کیفیت

09170005750

 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر