شیراز، بلوار امیرکبیر، بعد از پلیس راه بوشهر، امداد خودرو شیراز مهر
09170005750

راهنمای خرید خودرو

 

 

مهم ترین نکته و سوالی که برای هر فردی در هنگام خرید خودرو پیش می آید این است که چه ماشینی بخرم؟ راهنمای خرید خودرویی که با توجه به بودجه شما بهترین کارایی را داشته باشد، دغدغه بسیاری از افراد است. مخصوصا اگر اولین بار است که قصد دارید به خرید خودرو بپردازید و تجربه ی چندان زیادی در این زمینه ندارید. در این صورت احتمالا به سراغ تجربیات دوست و فامیل خواهید رفت. ما نیز در این مقاله به بیان تجربیات خود و راهنمایی خرید خودرو و مراحل آن خواهیم پرداخت.

 

http://emdadeshiraz.ir/page.aspx?%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%20%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af%20%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88

 

مرحله اول: انتخاب

در مرحله اول باید انتخاب کنید که قصد خرید چه ماشینی را دارید. انتخاب اتومبیل مورد نظر شما باید با توجه به نیاز، پول، نو یا کارکرده بودن و مدل مورد نظرتان انجام شود. اگر استفاده ی خیلی از زیادی از خودرو دارید یا دائما در حال سفر هستید باید خودروی صفر را انتخاب کنید و اگر استفاده ی زیادی ندارید و هر از گاهی پشت فرمان می نشینید خودروی دست دوم نیز جوابگویتان خواهد بود.

اگر قصد دارید خودروی نو و صفر کیلومتر خریداری کنید، باید به شرکت های خودروسازی مراجعه کرده و ببینید چه زمانی را برای پیش فروش یا فروش نقدی در نظر گرفته اند تا در آن زمان به سایت شرکت مراجعه کرده و خودروی مورد نطرتان را خریداری نمایید.

اما چنانچه قصد خرید خودروی کارکرده و دست دوم را دارید می توانید به سایت هایی که به این منظور طراحی شده اند، مراجعه کرده و قیمت ها و خودروها را بررسی کنید و خودروی مورد نظرتان را بخرید. از جمله این سایت ها می توان سایت های "دیوار" و "باما" را نام برد.

 

مرحله دوم: کارشناسی فنی

حالا که خودرویتان را انتخاب کردید نوبت به کارشناسی فنی می رسد. البته این مرحله برای خرید خودروی دست دوم است و اگر قصد خرید خودروی صفر را دارید نیازی به این مرحله نمی باشد. اما اگر انتخابتان خودروی دست دوم است باید با فروشنده تماس گرفته و قراری برای مشاهده خودرو از نزدیک بگذارید. اول از همه بدنه و رنگ خودرو را مورد بررسی قرار دهید. اگر تجربه ای در این زمینه ندارید خودرو را به دو کارشناس بدنه و کارشناس فنی نشان دهید. کارشناس بدنه وضعیت سلامت بدنه خودرو، رنگ خوردگی، آسیب دیدگی و سابقه تصادفات را بررسی کرده و کارشناس فنی نیز از سلامت فنی خودرو به شما اطلاعات می دهد.

علاوه بر این خودتان نیز با می توانید تا حدودی از وضعیت خودرو آگاه شوید. اگر گواهینامه دارید از فروشنده بخواهید تا اجازه دهد پشت فرمان بنشینید و گشت کوتاهی در شهر بزنید. راحتی خودرو نیز با این کار مشخص می شود.

 

مرحله سوم: خرید

خب حالا که خودرو را انتخاب کردید و کارشناسی فنی هم انجام شد نوبت به خرید آن می رسد که از طریق نوشتن قولنامه انجام می شود. قولنامه را هم می توانید به صورت دستی بین خریدار و فروشنده بنویسید و هم به صورت رسمی در نمایشگاه خودرو یا دفتر اسناد رسمی بنویسید. برای نوشتن قولنامه باید مبلغ کمی را به عنوان بیعانه به فروشنده بدهید و مابقی را هنگام تعویض پلاک پرداخت نمایید.

در صورتی که خودرو را از شهر دیگری خریداری کرده و قصد انتقال آن به شهر خود را دارید می توانید از خدمات حمل خودرو شیراز امداد شیراز بهره بگیرید.

 

مرحله چهارم: تعویض پلاک و محضر

بعد از نوشتن قولنامه باید به مرکز تعویض پلاک خودرو مراجعه نمایید. در صورتی که می خواهید این مرحله را به بعد موکول کنید ماشین پیش یکی از طرفین و یا در پارکینگ می ماند تا زمانی که برای این مرحله اقدام نمایید. در این مرحله فروشنده باید مدارک خودرو از جمله کارت خودرو، برگ سبز، فاکتور فروش خودرو، سند قطعی، بیمه شخص ثالث، مدارک شناسایی، عوارض شهرداری، برگه عدم خلافی خودرو و برگه احراز محل سکونت خریدار را آماده کرده و به همراه داشته باشد. پس از بررسی مدارک تعویض پلاک انجام شده و خودرو از فروشنده به خریدار منتقل می شود.

در این مرحله باقیمانده پول ماشین نیز باید توسط خریدار به فروشنده پرداخت گردد و پس از آن کار دیگر تمام شده است. تبریک می گوییم؛ شما صاحب خودروی جدید خود شده اید.

نکات ایمنی را در هنگام استفاده از خودروی خود فراموش نکنید و در صورت نیاز به جابجایی خودرو از خدمات خودرو بر شیراز امداد شیراز بهره مند شوید.

 

 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر