شیراز، بلوار امیرکبیر، بعد از پلیس راه بوشهر، امداد خودرو شیراز مهر
09170005750

همه چیز درباره فیلتر هوای خودرو

 

 

شاید به نظر نرسد ولی فیلتر هوای خودرو یکی از اجزای مهم خودرو است که عدم رسیدگی به آن می تواند مشکلات زیادی را برای خودروی شما ایجاد کند. فیلتر هوای خودرو همانطور که از نامش پیداست برای فیلتر کردن هوا استفاده می شود. پس یکی از ضروریات مهم در خودروی شما به شمار می آید که باید به طور منظم از سلامت آن مطمئن شده و در صورت نیاز آن را تعویض کرد. در این مقاله از مقاله های خودرو بر شیراز ، قصد داریم همه چیز درباره فیلتر هوای خودرو ، از تعریف، کاربرد و زمان تعویض آن را بررسی نماییم.

 

همه چیز درباره فیلتر هوای خودرو

 

فیلتر هوای خودرو چیست

احتمالا فکر می کنید موتور خودرو فقط از سوخت و بنزین برای حرکت استفاده می کند. اما اینطور نیست، موتور خودروی شما در به ازای هر یک گالن بنزین، هزار گالن هوا استفاده می کند. و همان طور که می دانید هوا تمیز نیست و ذرات آلوده و گرد و غبارهای بسیاری در آن وجود دارد. با توجه به این موضوع نیاز به یک فیلتر هوا که این آلودگی و گرد و غبار ها را از هوا بزداید، به شدت احساس می شود که فیلتر هوای خودرو این کار را انجام می دهد.

 

کاربرد فیلتر هوای خودرو

در بخش قبل توضیح دادیم که فیلتر هوای خودرو برای پاکسازی آلودگی ها از هوایی که به بنزین می رسد، مورد استفاده قرار می گیرد. حال می خواهیم بدانیم که با پاکسازی موتور خودرو از آلودگی ها چه اتفاقی برای خودرو خواهد افتاد. بسیار ساده است؛ با وجود هوای تمیزی که به موتور خودرو می رسد و ترکیب آن با سوخت، عمل احتراق درون موتور خودرو به سرعت و بدون هیچ مشکلی انجام شده و خودرو با بالاترین کیفیت شروع به حرکت می کند. اما در صورت وجود هوای کثیف در موتور خودرو ممکن است در عمل احتراق مشکلاتی به وجود بیاید.

 

زمان تعویض فیلتر هوای خودرو

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، فیلتر هوای خودرو باید به صورت منظم مورد بازبینی قرار گرفته و مشکلات احتمالی آن برطرف شود و یا در صورت نیاز نسبت به تعویض آن اقدام گردد. اما چطور باید فهمید که زمان تعویض فیلتر هوای خودرو فرا رسیده است؟ این موضوع به عوامل متعددی نظیر هوای منطقه ای و مسیر تردد خودرو بستگی دارد. مثلا در شهرهای آلوده باید فیلتر هوای خودرو در زمان های کمتری نسبت به شهرهای با هوای پاک تر تعویض گردد. همچنین خودرویی که در مسیر خاکی تردد دارد زودتر از خودرویی که در مسیر آسالت تردد می کند، کارایی خود را از دست می دهد و باید تعویض شود.

با توجه به گفته های بالا، زمان دقیقی را نمی توان برای تعویض فیلتر هوای خودرو در نظر گرفت، اما به طور معمول پیشنهاد می شود که هر 5 هزار کیلومتر یک بار نسبت به تعویض فیلتر هوای خودروی خود اقدام نمایید.

 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر